Salon Šárka - ortopedické vložky

Vyšetření chodidel - ortopedické vložky

Náš salon od prosince 2010 poskytuje novou a v kraji Vysočina unikátní a ojedinělou službu v oblasti komplexní péče o nohy, počítačové vyšetření chodidel přístrojem PODOSKOP. Tento přístroj získal cenu Medical Fair Award 2010 na veletrhu Medical Fair v Brně.

Pomocí tohoto jedinečného měřícího zařízení je změřena tlaková mapa chodidel a dle pořízeného snímku vyrobeny speciální ortopedické vložky.

Individuální ortopedické vložky Pedicom

Účelem dynamické korekce pomocí individuální ortopedické vložky Pedicom je správné usměrnění tlaku na nohy. Korekci nohou lze dosáhnout správnou velikostí ortopedických vložek, které se počítačem plánují pro každého klienta individuálně pomocí ojedinělého plánovacího programu SupOrt na základě skenování získaného tlakového snímku chodidel.

Program umožňuje archivaci snímků a jejich srovnávání v časovém sledu. Ojedinělostí je propojenost procesu od skenování nohou až po finální ruční výrobu vložek. Vložky jsou zhotoveny z přírodních materiálů, jsou měkké, pohodlné nevyvolávají alergii a navíc:

  • Pomohou zbavit se většiny bolestí nohou, kolen a zad.

  • Mají vysokou úspěšnost v případech ztvrdnuté kůže, ostruh, otlaků, mozolnatých a kladívkových prstů.

  • Korigují statické změny nohou.

  • Zabezpečí bezbolestnou korekci nohou a prevenci nemocí.

  • Zajistí pocit příjemného komfortu a unaveným nohám odpočinek.

Stav vašich chodidel přispívá k celkovému stavu vaší páteře a správnému postavení, čímž ovlivňuje například i bolesti krční páteře a hlavy.

Nosit je může každý bez jakéhokoliv omezení včetně dětí a diabetiků.

Samotné vyšetření a konzultace trvá cca 45min. Zadáme výrobu ortopedické vložky přesně na míru pouze pro vaše nohy a při další návštěvě, během 14-ti dnů, si ji na stejném místě vyzvednete.