Salon Šárka - mediciální pedrikúra

Mediciální pedikúra

Mediciální (přístrojová, suchá) pedikúra se v České republice objevila po roce 1990. Patří mezi špičkové technologie v péči o nohy, která výrazně přispěla k profesionalitě tohoto oboru. Vysoké nároky na kvalitu ošetření způsobily velké změny nejen v pohledu na přípravu a vyškolení nových "pedikérů", ale i kvalitu provedených výkonů. Dnes se v rámci poskytované služby v našem centu setkáte s celou řadou novinek a inovačních technologií, které toto pedikérské ošetření právem povyšují na "klenot" v oboru. Ptáte se, proč právě přístrojová?

Přednosti, které Vás přesvědčí

 • Naprostá bezkrevnost celého ošetření (ve světě přenosných virových a bakteriálních onemocnění je pochopitelné, že klient nestojí o poranění, i když nechtěné). Při tomto způsobu ošetření se nepoužívají žádné řezné nástroje, jako je skalpel nebo crédo. Ošetření je prováděno speciální pedikérskou frézou, což je vysokoobratkový motor s mikromotorem a odsáváním.

 • Bezbolestnost celého ošetření (při ošetření postupujeme citlivě a kuří oka, otlaky a zarůstající nehty upravujeme bezbolestně).

 • Ošetření se provádí bez namáčení (naprostá izolace od vodního prostředí a tím 100% bezpečnost z hlediska potencionálního přenosu mykotických onemocnění nehtů a kůže).

Touto metodou je tedy zaručena naprostá bezbolestnost a bezkrevnost celého ošetření. Zrohovatělá kůže je odstraňována fyziologicky přirozeným způsobem - broušením, při kterém nedochází k porušení integrity kůže. I ošetření nehtů pomocí přístrojové pedikúry je pečlivější a šetrnější, při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelné.

Ošetření zahrnuje

 • Hygienická očista nohou - desinfekce
 • Ostříhání nehtů
 • Očištění nehtů a nehtového valu
 • Vyčištění prostoru mezi nehtem a nehtovým valem
 • Estetické dočištění a dotvarování nehtů
 • Odstranění otlaků, mozolů a zrohovatělé kůže
 • Odstranění kuřích ok

V těsné spolupráci s lékařem se můžeme podílet na ošetřování neuropatické nohy, celostní ošetřování diabetické nohy, ošetření zánětů (bez chirurgické incize), ošetření granulující tkáně (pomocí přípravků k tomu určených), včetně převazu, následné ošetření po ulceraci či dekubitu, avšak vždy po doporučení příslušného lékaře a to písemnou formou.

Vysoká profesionalita a návaznost na podiatrickou péči, kterou u nás také najdete - zhotovíme vám na míru silikonový korektor, aparát na narovnání zarostlého nehtu, vyšetříme nohy, provede speciální masáž a doporučíme vhodné přípravky k péči o nohy.

Rozsah poskytovaných služeb podologie

 • zhotovení individuálních zdravotních stélek do obuvi - PEDIKOM (Maďarsko)
 • zhotovení rovnátek na zarůstající nehty a jejich fixace blue light gelem - ortonyxie
 • aplikace plastových nehtových rovnátek
 • zhotovení náhradních nehtových plotének - nehtová protetika
 • oprava poškozených nehtů, zejména trhlin a prasklin
 • zhotovení individuálních silikonových korektorů
 • preventivní péče o diabetiky (bez otevřených nehojících ran a ulcerací)
 • edukace a konzultace ve všech podologických dovednostech

Podologické poradenství především z příbuzných oborů

 • dermatologie: onychomykózy, dermatomykózy, bradavice, nadměrná potivost, defor-formace a změny na nehtech a pokožce
 • ortopedie: deformace nožní klenby, hallux valgus, kladívkové prstce, otlaky, patní ostruhy
 • diabetologie a podiatrie: péče o diabetickou nohu a nabídka speciálních přípravků k domácímu ošetření
 • pediatrie: problémy s vývojem dětské nohy, správné obouvání, prevence

Přístrojová pedikúra

 • orientační vyšetření nohou
 • odborné konzultace, poradenství
 • profesionální ošetření chodidel a nehtů
 • bezbolestné a bezkrevné ošetření
 • nail Art - lakování a zdobení nehtů, leštění nehtů a úprava na mimořádné příležitosti
 • prodej špičkových přípravků k péči o nohy a nehty

Fyzioterapie a rehabilitace

 • nácvik správné chůze
 • cvičení a posilování nohy a dolní končetin
 • vyšetření chodidel a následná výroba individuálních stélek


Pomůžeme vám vyřešit následující problémy

Zarostlé nehty - nehtové špony - rovnátka

Nehtové špony – rovnátka se používají na zdeformované, zkroucené a zarostlé nehty. Kromě tohoto použití je možno využít šponu k léčbě hypergranulace a kuřího oka v nehtovém valu. Tato korekce je vhodná téměř pro každého včetně dětí a diabetiků.

Pomoci této metody se mohou pacienti vyhnout chirurgickému zákroku. Nástup účinku je velmi rychlý, časově nenáročný a především zcela bezbolestný.

Diabetická noha

Stav, při kterém jsou postiženy cévy a nervy dolních končetin.

Příčinou postižení je diabetes. V důsledku postižení cév a nervů vzniká chorobný proces, nejčastěji vřed na plosce nohy nebo gangréna na prstech. Jde o velmi častou a závažnou komplikaci diabetu a proto je třeba stavu dolních končetin diabetika věnovat maximální pozornost - přístrojová pedikúra.

Cukrovkou trpí stále větší procento populace na celém světě. Toto onemocnění se bohužel projevuje také různými poruchami a poškozením některých orgánů. Typickým příkladem je tzv. diabetická noha. V důsledku postižení cév a nervů vzniká chorobný proces, nejčastěji vřed na plosce nohy nebo gangréna na prstech. Jde o velmi častou a závažnou komplikaci diabetu a proto je třeba stavu dolních končetin diabetika věnovat maximální pozornost.

Ošetřovat tuto skupinu lidí by měl pouze speciálně vyškolený pedikér za pomoci vydezinfikovaných nástrojů a nejlépe na sucho.

K hlavním zásadám péče o nohy patří každodenní prohlídka nohou se zaměřením na zjištění otlaků, zarudnutí, kožních prasklinek, plísňových postižení či oděrek. Pokud je kůže suchá, je třeba ji pravidelně zvláčňovat a odstraňovat zrohovatělé vrstvy. Doporučuje se také vyvarovat se rozmáčení pokožky nohou při koupeli. Vhodné jsou pravidelné návštěvy pedikéra, který by ale měl být na onemocnění předem upozorněn. Důležité je pedikúru provádět "na sucho" bez předchozího rozmáčení kůže, což je stále a bohužel, v pedikérské praxi běžné. Pokožka nohy diabetika je suchá, zrohovatělá, náchylná ke vzniku trhlin, které jsou snadno dostupnou branou pro vznik infekce. V pedikérských salonech se používají vydezinfikované nástroje a zkušení pedikéři vědí, že se kvůli snížené citlivosti nohou klienta musí vyvarovat jakýchkoli úkonům, které by mohly vést k poranění kůže. Klient totiž nemusí upozornit na zvýšený tlak či bolest, protože je prostě necítí. Do meziprstních prostor není vhodné aplikovat jakoukoli kosmetiku, pokud není předem schválena od lékaře, jelikož v těchto místech nejčastěji dochází k rozvoji plísňových infekcí. Také zatlačování kůžičky je v případě diabetiků velmi rizikové, jelikož při něm může dojít k poranění, které lehce způsobí nežádoucí bakteriální infekci.

Salon Šárka je specializován na tuto mediciální pedikúru i poradí s další péčí o diabetickou nohu.

Nalévaný nehet

Nehet se dodělává a modeluje pomocí hmoty k tomuto úkonu určené v případě, že je nehet poškozen po úrazu, chirurgicky odstraněn nebo nedorůstá.

Nalévaný nehet Nalévaný nehet Nalévaný nehet Nalévaný nehet

Vbočený palec – hallux vagus

Označuje se tak vbočené postavení palce u nohy, které je ve většině případů způsobené deformitou přednoží nohy. Palec je zahnutý směrem dovnitř, tj. směrem k ostatním prstům.

Vbočené palce jsou ze 70-90% podmíněny geneticky a lze je považovat za doprovodný jev plochonoží nebo jev spojený s nevhodným obouváním.

V lehčích případech lze rovnat pomocí meziprstového kolektoru.

Kladívkové prsty

Patří mezi časté deformity prstů dolních končetin, kdy se deformují klouby porušením rovnováhy mezi krátkými a dlouhými svaly nohy. Jsou to jakési skrčeniny prstů. Postižení se objevuje se stoupajícím věkem a vzniká hlavně na 2. prstu stálým drážděním. Prst se postupně ohýbá, nelze ho narovnat a tlakem obuvi se na vrcholu prvního článku vytvoří otlak či bolestivé kuří oko.

Při menším postižení lze řešit meziprstovým kolektorem.